Златно момиче от ансамбъла спира с гимнастиката

Не пропускайте

Едно от златните момичета от много успешния ни ансамбъл в последните години се оттегля по здравословни причини.

Елена Бинева бе извън залата в последните месеци, в опит да бъде преодоляна травмата. Но след паузата и рехабилитацията, тя е взела решение за отказването си от активна кариера след консултации с шефа на федерацията Илиана Раева, съотборнички, треньори и семейството си.

Бинева е световна и европейска шампионка, а след година трябваше да е част от атаката на ансамбъла към златния олимпийски медал. Ще я замести Ерика Зафирова, която през 2019-а е част от състава, докато контузената Елена се възстановяваше.

Българската федерация обяви новината в страницата си във „Фейсбук“:

„За съжаление шестмесечната почивка и лечение на травмата, която има не е дала необходимия резултат, за да продължи натоварения тренировъчен режим. След разговор на състезателката с президента на федерацията Илиана Раева, с треньора си Весела Димитрова и родителите си е взето най-правилното решение за здравето на Ели Бинева, както и за бъдещата много важна подготовка на национален отбор жени.

Тя беше и ще остане част от един уникален ансамбъл, който направи революция в световната художествена гимнастика!

Благодарим ти, Ели, за силата, трудолюбието и неотразимото ти присъствие през тези години!

Благодарим ти за твоя характер, който е гордост и благословия за всеки треньор и ръководител.“

Състезателката също написа няколко думи, с които обяснява ситуацията:

„След пълна петмесечна почивка и цялостно възстановяване, ми бяха направени повторни изследвания, чрез които се установи, че подобрението е съвсем минимално или толкова неефикасно, че проблемът все още е реален и при евентуален повторен натиск (който е неизбежен при един основен ансамблов състезател в този спорт), последствията биха били непредотвратими…

След разглеждането на проблема от всички възможни страни, ние всички взехме единодушното решение, че е време да приключа спортната си кариера, в името на моето здраве, както и в името на успеха на нашия национален ансамбъл жени и в името на тяхната спокойна и концентрирана подготовка, която им предстои за Олимпийските Игри в Токио през 2020 година.“

Илиана Раева, президент на федерацията, се обърна към Бинева чрез социалните мрежи:

„Ели стана световна и европейска шампионка с този отбор, но и тя като съотборничките си тайничко вярваше, че може да бъде първата българска гимнастичка в историята на българската художествена гимнастика, която ще се окичи с олимпийски златен медал.

Уви…

Съдбата е избрала друг път за нея и това крехко и невероятно момиче го прие с цялото си достолепие на голям шампион, на голяма личност и на един истински мъдрец!“

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

- Реклама -spot_img

Учители готвят протести заради проектобюджета за 2026 г.

Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г. Решението беше съобщено по време на национално синдикално съвещание...

КЗК проверява цените на храните и напитките на летище София

Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в София. Повод са множество сигнали и публична информация за...

От 1 юли пенсиите се осъвременяват, средният размер става 543 евро

От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика. Новината идва, докато Надзорният съвет...

България е сред петте най-евтини държави в Европа по потребителски цени

България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат показват, че страната е сред петте най-евтини дестинации на...

ГЕРБ критикува Бюджет 2026 за по-висок дефицит и дълг

Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“. Според бившия финансов министър Теменужка Петкова финансовата рамка е...
- Реклама -

Последни новини