Любопитно

Гледат 380-килограмов хибрид между лъв и тигър в Америка (ВИДЕО)

В американския щат Южна Каролина отглеждат Аполо, 380-килограмов хибрид между тигър и лъв, който може да бъде сравнен с праисторическите саблезъби тигри, съобщава в. „Дейли мейл“.
Петгодишният хищник е дете на самец лъв и на женски тигър. Неговите стопани МайкХолстън и Коуди Антъл редовно го извеждат на разходка в Миртъл бийч в щата Южна Каролина. Подобен рядък хибрид за пръв път видя бял свят в Индия през 19 век. като тези животни се отглеждат само в плен, тъй като в дивата природа лъвове и тигри живеят отделно, предава БТА.

Аполо е доста рядък вид. Той и трите му братчета се родиха през 2013 година и са първите бели мелези, родени от баща бял лъв и от тигрица. Навремето Аполо бил най-малкият в котилото, държал се като котенце, обичал да мърка и да го галят.

Според Книгата на рекордите на Гинес най-голямата жива котка е Херкулес, хибрид между лъв и тигър. Той също живее в Миртъл бийч и се пада чичо на Аполо.

Рекордьорът тежи над 410 килограма и е с дължина 335 сантиметра, когато се изправи на задните си лапи. Неговата дневна дажба се състои от 10 килограма телешко или пилешко месо.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Гранични полицаи евакуират пътници от заседнал круизен лайнер на Дунав

Напрегната нощ край Видин постави на изпитание службите за сигурност. Около 02:20 ч. тази нощ…

преди 2 часа
  • България

Народното събрание обсъжда съкращаване на лятната ваканция на депутатите

Лятната ваканция на Народното събрание може да бъде съкратена тази година. Парламентарната група на „Прогресивна…

преди 3 часа
  • България

НАП: Здравната вноска за безработни става 24,81 евро от 1 август 2026 г.

От 1 август 2026 г. влизат в сила промени за гражданите, които сами внасят задължителните…

преди 5 часа
  • България

Варна пренасочва 45 млн. евро заем към дългосрочно транспортно планиране

Експертното обсъждане за намерението на Община Варна да поеме дългосрочен заем от 45 млн. евро…

преди 5 часа
  • България

Август с температури до 43 градуса и валежи около нормата

Август ще бъде горещ летен месец, с редуване на слънчеви дни и обичайни за сезона…

преди 7 часа
  • България

32-годишен е обвинен в изнудване за 100 евро с нож и насилие във Владая

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 32-годишен мъж, обвинен в принуда, изнудване и насилие.…

преди 8 часа