ПП МИР и нейните членове подкрепят каузите на Национална асоциация «Поход на семейството» и се присъединяват към тях не като членове на партия, а като членове на българското общество, като семейства и като отговорни към децата си родители.
Ние винаги ще се противопоставяме на фактори, разрушаващи семейната среда, защото последните 5 години сме свидетели как всеки втори брак завършва с развод. Същите показатели са видните и за двойките живеещи на семейни начала. Друг проблем, който засяга огромен брой двойки е водените помежду им войни след официалната им раздяла за попечителството върху децата, а тези войни съсипват детската психика и този процес е необратим. Процесите разрушаващи семейната среда са сред основните причини за нарастващата детска агресия.
Във връзка и в подкрепа на идеите на „Поход за семейството” ПП МИР ще организира различни форми на обществен диалог за обединяване на експертно, социално, морално както и духовно становище за подкрепа на семейството. Ще насърчим изслушване и дискусия между всички участници от подкрепящи и отхвърлящи Национална стратегия за детето 2019-2030 г. ПП МИР е за диалог и съвместно решение на въпросите свързани с нашите деца и семейства. Едностранното писане на стратегии и документи, касаещи главните действащи лица в тях е грешно и неприемливо.
В политическата ни платформа Семейството и неговото благосъстояние, както и подкрепа от страна на институциите и вероизповеданията, заема важна роля. ПП МИР смята, че за да работи правилно една социална структура е необходимо :
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment