Снимка: Илюстративна
Болница в Калифорния съобщи за раждането на най-малкото бебе в света.
Сейби е момиченце, била е по-малко от 23 см и е тежала само 245 грама, когато се е родила, предаде АФП, цитирана от БТА.
Бебето е родено през декември в болницата „Шарп Мери Бърч“ в Сан Диего. Бременността на майката е продължила едва 23 седмици и три дни.
Лекарите решили да направят секцио по спешност, тъй като усложнения са застрашили живота на майката. Те заявили на бащата, че вероятно ще може да прекара само час с дъщеря си, преди тя да умре. „Но този един час стана два часа, после един ден, а след това седмица“, разказва майката във видео, разпространено от болницата.
Сейби прекарала пет месеца в интензивно отделение и в средата на май е изписана от болницата в добро здраве и тежаща вече около 2,3 кг.
Според регистъра на най-малките бебета в света, воден от университета в Айова, Сейби бие световния рекорд, държан досега от родено през 2015 г. бебе в Германия, което е тежало 7 грама повече от нея.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Leave a Comment