Вероятно следващата седмица британският премиер и лидер на британските консерватори Тереза Мей ще обяви оставката си.
Това заяви Греъм Брейди, председател на Комитет 1922, организация на депутати консерватори. Това ще се случи, след като тя проведе среща със съпартийците си в сряда.
Преди време Мей обяви, че ще се оттегли, след като сделката за Брекзит бъде прокарана в парламента.
По последни данни обаче, оставката ще бъде подадена следващата седмица.
Припомняме, че по-рано председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер заяви, че е казал на Мей да побърза с Брекзит, защото се оттегля от Комисията, когато се предполага, че Обединеното кралство ще напусне Общността.
На среща на върха през април лидерите на ЕС за втори път отложиха Брекзит. Сега Великобритания трябва да напусне Общността на 31 октомври.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment