Масово бягство от затвор в Индонезия, съобщава АФП. Полицията започна операция по издирването на 100 затворници, избягали от място за задържане на остров Суматра рано в събота сутрин.
Задържаните успели да избягат от затвора в областта Сиак, в който имало общо 650 задържани, след бунт и последвал мащабен пожар. Кадри, разпространени от местни медии, показаха огромните пламъци, погълнали сградата.
Към момента органите на реда са издирили и заловили 115 затворници, но още 100 са на свобода. На помощ на местните власти е изпратена армията, която се е включила в операцията по издирването.
Според информация на близки на част от затворниците, бунтът избухнал, след като надзирателите пребили жестоко няколко от задържаните, които били уличени в употребата на амфетамини.
Трима затворници са получили рани от нож, а полицай е бил прострелян по време на размириците, посочват местни медицински източници.
Бягствата от затвора са нещо обичайно в Индонезия, където затворниците са държани при лоши санитарни условия в често претъпкани места за задържане.
През 2013 г. имаше особено много бягства от затвора – включително случай, при който избягаха 150 задържани, някои осъдени за тероризъм.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Четирима педиатри са заявили готовност да се върнат на работа в МБАЛ – Силистра. Очаква…
Кметът на район „Изгрев“ Делян Георгиев сезира прокуратурата и Министерството на вътрешните работи след случай…
„Продължаваме Промяната“ (ПП) проведе извънреден брифинг в Народното събрание, след като Бюджет 2026 беше окончателно…
Сигурността на жителите на област Ямбол е напълно гарантирана и няма основания за паника или…
След 13 часа дебати Народното събрание окончателно прие текстовете на Бюджет 2026. Така приключи бюджетната…
От 1 януари 2027 г. в България се въвежда нов механизъм за изчисляване на трудовия…
Leave a Comment