Свят

Законопроект: 2500 евро за отказ от ваксина в Германия

Германия обмисля задължителна имунизация срещу шарка на всички деца, които посещават детска градина или училище. Законопроектът за това бе внесен от министъра на здравеопазването Йенс Шпан, предаде БНР.

Родителите, които не имунизират децата си срещу шарка, ще бъдат глобявани 2500 евро, а децата ще бъдат изключвани от детските градини. Това предвижда законопроектът на министерството на здравеопазването на Германия. „Искаме да предпазим всички деца от заразата и това налага тези мерки“, обясни Шпан. „Затова е и необходимо децата, посещаващи учебни заведения, да са имунизиран и да имат документ за това“, поясни той.

Документите за имунизация трябва да се набавят до 31 юли 2020 година. Децата, които не могат да бъдат имунизирани поради болест или слаба имунна система, също трябва да докажат това с документ от лекаря си. Шпан е министър от ХДС. Коалиционният партньор ГСДП също подкрепя този законопроект.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж от село Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 4 минути
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж, открит край Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 5 минути
  • България

Над 4500 глоби и 25 шофьори с алкохол и наркотици при пътната акция

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…

преди 19 минути
  • България

Гонка в София завърши с конфискация на коли и глоба от 1533 евро

След подадени сигнали и разпространени кадри в социалните мрежи „Пътна полиция“ към СДВР предприе действия…

преди 34 минути
  • България

BGtoll обнови TrafficMap за проверка на натовареността по пътищата в реално време

На прага на предстоящите майски празници, когато се очаква интензивен трафик по републиканската пътна мрежа,…

преди 49 минути
  • България

ЕК предава България на Съда на ЕС за забавени правила за критичната инфраструктура

Европейската комисия съобщи, че предава България, заедно с Испания, Франция, Люксембург, Нидерландия, Полша и Швеция,…

преди един час