Българи пострадаха при инцидент с бус в Румъния. Инцидентът е станал на магистрала в близост до Тимишоара.
В буса са били 10 българи. На 8 от пострадалите е оказана помощ на място, обясниха от Външно министерство. Двама са откарани в болница, но без опасност за живота или сериозни контузии. Те трябва да бъдат изписани утре, съобщи bTV.
Фирмата превозвач е от Тръговище. Управителят на фирмата обясни, че 8-те души вече са върнати в страната. Той не даде подробности накъде са пътували, колко са били водачите, както и спазени ли са всички изисквания.
Полицията е започнала разследване. Министерството на транспорта също започва проверка по случая, от която трябва да стане ясно, дали фирмата работи с изрядни документи или има данни за нерегламентирани превози.
По данни на министерството фирмата няма лиценз за пътнически превози, а само за товарни. Това не е първият подобен инцидент. Преди две години два буса, превозващи българи, катастрофираха в Унгария. Те са пътували от Германия и Холандия за страната ни. Една жена почина, а други 13 наши сънародници пострадаха.
През април 2015-та микробус, превозващ българи, катастрофира в Бавария. 9 души бяха ранени, седем от тях са били в тежко състояние.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment