Куче беше спасено на 220 км в морето, след като работници на нефтена платформа го забелязали във водата, пише Би Би Си.
Кучето било покрито със сол от морската вода и много изтощено, но след като го почистили и му дали храна и вода, се възстановило. Работниците на платформата, която е край бреговете на Тайланд, го кръстили Бонрод, което на местния език значело „оцелял“ или „спасен“, съобщава БГНЕС.
Не е ясно как кучето се е озовало на стотици километри от брега. Единият от вариантите е да е паднало във водата от риболовен кораб.
След като прекарал известно време на платформата, Бонрод бил качен на преминаващ кораб изпратен във ветеринарна клиника в Тайланд.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment