България

Лекари от Добрич спасиха живота на родилка с огромен тумор

Днес преди обяд в добричката болница лекарски екип спаси живота на 29-годишна родилка, като извърши успешно рядка животоспасяваща операция, съобщават от здравното заведение.

Става въпрос за първо раждане на жена на 29 години с миоматозен възел на широка основа и постоянно нарастващи размери, пише 24 часа. Туморът с размер на детска главичка и тегло 300 г. се е намирал в истмус на матката, препятствал достъпа до плода и възможността за нормално раждане. Състоянието на младата жена е било установено и
внимателно проследявано от женска консултация през времето на оремеността.
Благодарение на изключителния професионализъм на екипа, извършил раждането чрез секцио -д-р Петев, д-р Владимиров, анестезиолог д-р Дончев и оперативна сестра Димитрова, операцията е успешна.
Детето – момченце с тегло 2 450 г. и 47 см, е поверено на грижите на д-р Тихонова, началник на Отделението по неонатология. След израждане на детето миоматозният възел е отстранен от матката.

                                                               *******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

СГС даде ход на делото за убийството на непълнолетен в столичен мол

Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…

преди един ден
  • България

ГЕРБ-СДС на консултации при президента за ролята на опозицията в 52-рото НС

Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…

преди един ден
  • България

„Прогресивна България“ очаква редовно правителство до петък

Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…

преди един ден
  • България

18-годишен пешеходец пострада при инцидент в Стара Загора

18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…

преди един ден
  • България

Две метростанции в София затварят за повече от месец

Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…

преди един ден
  • България

Три автомобила се удариха в Стара Загора, пътничка е ранена

Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…

преди един ден