Крими

Арестуваха пиян шофьор на линейка в Пловдив след катастрофа

Пиян шофьор на линейка бе установен вчера след обяд в Пловдив, съобщават от областната дирекция на МВР.

Около 14:10 часа пътни полицаи посетили катастрофа с леки материални щети на ул. „Дилянке На място било установено, че специален автомобил на многопрофилна болница в града, управляван от 63-годишен мъж, ударил отзад извършващ ляв завой джип „Дачия“ с 34-годишен водач.

Двамата участници били тествани с дрегер за алкохол и апаратът отчел наличие на над 1 промила в кръвта на по-възрастния.
Той е задържан за едно денонощие в Трето РУ, образувано е бързо производство. За случая е уведомена Районна прокуратура.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Половината агнешко за Гергьовден се очаква да е вносно, предупреждават овцевъди

С наближаването на Гергьовден на родните трапези се очаква да има предимно месо от чужбина.…

преди 3 часа
  • България

Пролетно затопляне, но на места със слани и краткотрайни валежи

Началото на седмицата ще бъде белязано от значителна облачност, особено над по-голямата част от страната.…

преди 3 часа
  • България

БАБХ откри разлив на опасни пестициди и торове край Вардим

Свищовското село Вардим е в центъра на сериозен екологичен инцидент. Българската агенция по безопасност на…

преди 3 часа
  • България

Облаци спасиха страната от слани, най-студено бе в Драгоман и Кюстендил

Измина предизвикателна нощ за много българи, след като температурите се понижиха значително. Добрата новина е,…

преди 4 часа
  • България

ПСС предупреждава за зимни условия и минус 11 градуса в Централен Балкан

Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…

преди 4 часа
  • България

НОИ започва изплащането на пенсиите за май от 7 май

Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…

преди 4 часа