Маскиран с ръкавици се приближава до автомобил с 2 туби бензин, поставя ги на предния и задния капак на колата, след това запалва пликче с вещества, прикрепено до тубите, и бяга.
Това се вижда от кадри, заснети от охранителни камери, с които „24 часа“ разполага, как мъж подпалва кола във Видин.
Запалителното вещество в пликчето, закачено на тубите, е смес от 2 химични елемента. Към едно вещество се инжектира друго, в комбинация с бензин на практика се получава бомба, както се вижда във видеото. Престъплението е от лятото на 2017 г. и засега се води неразкрито.
Полицейски източници ни разказаха, че по същата схема е щяло да изгори Граничното полицейско управление във Видин, чийто палеж бе предотвратен от МВР и прокуратурата. 2-мата уличени са обвинени и са зад решетките.
За предотвратения палеж на граничното управление във Видин разказаха зам. главният прокурор Иван Гешев и главният секретар на МВР Ивайло Иванов в началото на март. Причината – имали задачата да направят анализ на случващото се във Видин. В края на 2018 г. била запалена колата на разследващ полицай от граничното управление. Бил направен и опит да бъде унищожен апартаментът му, но тогава бандитите объркали жилището му.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment