Най-малко 84 души са починали, а около 200 са приети в болници, след като пили фалшив алкохол в два различни инцидента в североизточната част на Индия, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Собственикът на местния цех за алкохол и още осем души са арестувани.
Жертвите на тези отравяния – едни от най-смъртоносните, свързани с пиене на некачествен алкохол, са предимно работници в чаени плантации в окръзите Голагхат и Джорхат в щата Асам, съобщиха местните властите. В четвъртък работниците пили алкохол менте, съдържащ метилов спирт. Някои от тях веднага изгубили съзнание. До събота са починали 84 души, много от другите натровени са в много тежко състояние.
В Индия често има смъртни случаи, свързани с употреба на фалшив алкохол, тъй като бедните хора не могат да си позволят цената на лицензираните марки спиртни напитки, продавани в магазините, контролирани от правителството.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
От днес до 10 август включително жителите на редица софийски квартали ще останат без топла…
От днес до 10 август включително жителите на редица софийски квартали ще останат без топла…
Летният сезон носи почивка, но високите температури крият сериозни рискове за здравето. За мерките срещу…
След убийството на бизнесмена Владимир Янков, познат като Владо Загатото, в публичното пространство се появиха…
На 1 август българският и френският артистичен свят почетоха паметта на Наталия Дончева. Актрисата, родена…
Очаква ни динамична метеорологична седмица с летни горещини, временна облачност и краткотрайни валежи с гръмотевици.…
Leave a Comment