Среща с комета и Супер Луна ни очакват през първата половина на февруари. Ранобудните могат да видят и атрактивния малък „Парад на планетите“. Как да наблюдаваме и снимаме астрономическото шоу?
Ако утре се събудите рано, преди изгрева на Слънцето, насочете погледа си на югоизток. Ниско над хоризонта е видимото сближаване на Сатурн, Луната, Венера и Юпитер. Явлението е популярно като малък „Парад на планетите“, съобщава btv.
Четирите небесни тела са подредени в една почти права линия. Може да направите красиви снимки със смартфон или фотоапарат като тази, заснета от зрител на bTV край плевенското селище Тотлебен.
На 12 февруари, след залеза на Слънцето, ни очаква среща с кометата „Ивамото”, която беше открита през миналата година. Ако небето е ясно, кометата ще се вижда на североизток в съзвездието Лъв. Астрономите препоръчват да използвате бинокъл.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…
Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…
Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…
Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…
Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…
Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…
Leave a Comment