Американската спътникова компания Digital Globe откри аномалия в планините в Източна Турция. Спътникът QuickBird залови замразен обект в ледник, разположен на височина 4,5 км. Това предава The Daily Express, цитиран от Блиц.
Професор Порчер Тейлър от Университета в Ричмънд вярва, че обектът може да представлява останки от Ноевия ковчег, който според Библията е заседнал в една от горите на връх Арарат.
Спътникът QuickBird стартира през 2003 г. специално с цел търсене на Ноевия ковчег.
„Аз наричам този проект сателитна археология“, казва професор Тейлър.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Новината за двуседмичното примирие между Иран и САЩ донесе временно облекчение в световен мащаб. Служебният…
Около 11 хиляди яйца дневно произвежда фермата на Николай Колев край Добрич. Птицевъдът, който се…
Масов бой между две враждуващи ромски фамилии в Хасково доведе до задържането на седем души…
На 07.04.2026 г. в 17:48 ч. в районното управление на полицията в Казанлък е получен…
На 07.04.2026 г. в 17:48 ч. в Районното управление на полицията в Казанлък е получен…
Екипаж от Военновъздушните сили със самолет C-27J „Spartan“ осигури въздушен транспорт за медицински екип от…
Leave a Comment