Въпреки студа хиляди хора излязоха вчера на митинг в Белград, за пети пореден уикенд, за да протестират срещу сръбския президент Александър Вучич, предаде ДПА.
Около 15 000 души преминаха с шествие през центъра на града. По време на митинга си те се спряха пред държавната компания за радио и телевизия „Радио-телевизия Сърбия“ (РТС), която е твърдо под контрола на Вучич, отбелязва ДПА.
На високоговорители бяха пускани записи с неспазени обещания на президента, придружени от оглушителния шум от хиляди свирки и вувузели.
Продължаващите протести бяха предизвикани от нападение срещу опозиционен политик в края на ноември.
Оттогава фокусът на протестното движение, което не е пряко обвързано с някоя политическа сила, но се подкрепя от опозицията, се разшири, за да включи корупцията и потисканите медии в Сърбия, отбелязва ДПА.
От формална гледна точка Вучич има ограничени правомощия, но на практика той ръководи правителството.
Както съобщават сръбските медии, немногочислени протестни акции е имало и в Ниш, Нови Сад, Крагуевац и Пожега.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Много тежък пътен инцидент е станал преди минути на натовареното трасе между Карнобат и Айтос.…
Премиерът Румен Радев официално обяви на последното редовно заседание на Министерския съвет, че американските самолети…
Изграждането на Националната детска болница отново се забавя, след като членовете на Обществения съвет за…
Служители на Районното управление в Търговище установиха водач, за когото е подаден сигнал за опасни…
Внедряването на системата за автоматично отчитане на рецепти и онлайн контрол в реално време е…
Областната дирекция на МВР – Ловеч потвърди, че има задържан във връзка със случая с…
Leave a Comment