Спорт

Тайбе Юсеин е спортист №1 на България за 2018 година (ВИДЕО)

Световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин беше избрана за спортист на годината в България за 2018 година.

Тя изпревари Мирела Демирева и Александра Начева, които намериха място в Топ 3, пише dnes.bg.

„Всички повярваха в моите възможности и ми вдъхнаха кураж, когато най-много имах нужда. Ние сме живо доказателство, че мечтите се сбъдват с трудолюбие, упорство и вяра. Неуспехът не трябва да ви праши. След всеки неуспех трябва да се започне по-мъдро. Започнах за десети път и успех“, заяви Юсейн, която беше наградена от председателя на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова.

В спортната си кариера до момента Юсеин има общо 18 медала (3 златни, 5 сребърни и 10 бронзови) от световни и европейски първенства за кадетки, девойки и жени.

Победители в 61-вото издание на анкетата „Спортист на годината 2018“:

1. Тайбе Юсеин (борба) 1221 точки
2. Мирела Демирева (лека атлетика) 928
3. Александра Начева (лека атлетика) 707
4. Биляна Дудова (борба) 567
5. Стойка Петрова (бокс) 556
6. Кубрат Пулев (бокс) 526
7. Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон) 336
8. Кирил Милов (борба) 315
9. Катрин Тасева (художествена гимнастика) 261
10. Александра Жекова (сноуборд) 195

Спортист с увреждания на 2018 година:
Денислав Коджабашев (тенис на маса) 500

Отбор на 2018 година:
Национален ансамбъл (художествена гимнастика) 1070

Треньор на 2018 година:
Петър Касабов (борба)

Млад талант на 2018 година:
Христо Христов (вдигане на тежести)

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Арестуваха двама полицаи и бос на канал за мигранти по Балканския маршрут

ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…

преди 4 часа
  • България

Мартин събира последните под 15 000 евро за операция на фемурален дефицит

Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…

преди 5 часа
  • България

Старият жилищен фонд е основна причина за енергийната уязвимост на българите, показва Евростат

Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…

преди 5 часа
  • България

Машинен вот навсякъде и край на района „Чужбина“: парламентът прие промените на първо четене

Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…

преди 7 часа
  • България

МВР изпраща доказателства до OFAC за опити за заобикаляне на санкциите

Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…

преди 7 часа
  • България

МВнР отрече Велислава Петрова да е подписвала декларация за „Коалицията на желаещите“

Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…

преди 7 часа