Четирима души са били арестувани при спецакция на сръбските власти срещу корупционна схема, свързана с получаването на българско гражданство, съобщиха от вътрешното министерство в Белград.
Сред задържаните има служител на градската администрация в Пирот и лекар, пише агенция КРОСС.
Според МВР на Сърбия през последните две години престъпната група се е занимавала с издаването на невалидни медицински документи, а също и с подправени актове за раждане, в които се посочва български произход.
След това неистинските книжа се използвали за кандидатстване за българско гражданство.
Четиримата са в ареста за 48 часа, като предстои да им бъдат повдигнати обвинения.
Към момента не е ясно дали акцията е свързана с тази на българска територия, която приключи с арести и обвинения за ръководители на Държавната агенция за българите в чужбина.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Лидерът на „БСП-Обединена левица“ Крум Зарков обяви, че свиква извънредно Националния съвет на партията тази…
В рамките на засилената специализирана полицейска операция за контрол по спазване на Закона за движението…
След приключване на изборния процес и обработката на протоколите вниманието е насочено към сформирането на…
Мащабна проверка в котелското село Ябланово завърши с разкриването на голямо количество нерегламентирани продукти за…
Движението в посока София по автомагистрала „Струма“ в област Благоевград остава ограничено след свличане на…
България продължава да привлича ресурс през вътрешния пазар на държавни ценни книжа. Министерството на финансите…
Leave a Comment