Няколко десетки мигранти влязоха в сблъсъци с босненската полиция при опит да пресекат незаконно границата със съседна Хърватия, която е членка на Европейския съюз.
Това предаде Асошиейтед прес, цитирани от bTV.
Крещейки „Отворете границите!“, мигрантите пробиха полицейския кордон днес, преди да бъдат спрени от друг край граничния пункт Малевац. Сблъсъците продължиха, след като мигрантите блокираха граничния пункт.
Полицията също така забрани на около 100 мигранти да слязат от влак, който пристигна в района рано тази сутрин, и върнаха обратно автобуси с мигранти.
Хиляди мигранти се намират в Северозападна Босна, от където правят опити да преминат границата с Хърватия и да продължат към други страни от ЕС.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Внедряването на системата за автоматично отчитане на рецепти и онлайн контрол в реално време е…
Областната дирекция на МВР – Ловеч потвърди, че има задържан във връзка със случая с…
Хиляди граждани ще получат по-високи доходи от началото на следващия месец. Правителството одобри увеличение на…
Сериозен пътен инцидент стана в Русе в нощта срещу сряда. 18-годишен водач е настанен в…
Майка и две деца са пострадали при инцидент с електрическа триколка в Завет, след като…
Премиерът Румен Радев представи основните акценти от проекта за държавния бюджет за 2026 г. и…
Leave a Comment