Крими

Възрастна двойка изгоря в дома си в Славяново (СНИМКИ)

Възрастно семейство – мъж на 80 години и 78-годишната му съпруга, е загинало в понеделник при пожар в къща в село Славяново.

Сигналът за пожар в къща на улица „3 март“ в село Славяново е подаден в 23.30 часа в РУ-Харманли, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Хасково.

Снимка: Божидар Събев, „Монитор“

На мястото незабавно са изпратени спасителни екипи, които са се заели с потушаването на пламъците. След частичното овладяване на пожара, в една от стаите пожарникарите открили два овъглени трупа. По-късно се е изяснило, че става въпрос за мъж на 80 години и съпругата му на 78 години.

С тях е живеел и 54-годишния им син, който споделил, че е бил на двора, когато пламнал пожарът. Предстои повторен оглед за изясняване на причините за пожара. Работата по случая продължава. Образувано е досъдебно производство.

Снимка: Божидар Събев, „Монитор“

Според haskovоinfo.com неофициално се предполага, че пожарът е причинен от сина, който е психичноболен и преди време е лежал в болницата в хасковския квартал “Болярово”. Той и преди е правил опити да пали в къщата. Сега е обяснил пред разследващите, че е оставил запалена цигара в къщата и е отишъл до тоалетната.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Арестуваха двама полицаи и бос на канал за мигранти по Балканския маршрут

ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…

преди 13 часа
  • България

Мартин събира последните под 15 000 евро за операция на фемурален дефицит

Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…

преди 14 часа
  • България

Старият жилищен фонд е основна причина за енергийната уязвимост на българите, показва Евростат

Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…

преди 15 часа
  • България

Машинен вот навсякъде и край на района „Чужбина“: парламентът прие промените на първо четене

Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…

преди 16 часа
  • България

МВР изпраща доказателства до OFAC за опити за заобикаляне на санкциите

Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…

преди 16 часа
  • България

МВнР отрече Велислава Петрова да е подписвала декларация за „Коалицията на желаещите“

Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…

преди 16 часа