Свят

Премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас са фаворити за Нобеловата награда за мир

Македонският премиер Зоран Заев и неговият гръцки колега Алексис Ципрас са сред най-сериозните кандидати за Нобеловата награда за мир за 2018 година.

Това съобщи Виктор Нумелин, специалният редактор за Нобеловите награди пред шведската агенция ТТ, цитирана от БГНЕС.

Трудно е да се каже кой е кандидат и кой не. Публична тайна е, че техните имена се споменават за тази награда. Всяка година има много предложения и дебати за наградата. Тази година говорим много за Корейския полуостров, за миграцията, за отношенията между Македония и Гърция и преговорите между тях“, каза още Нумелин.

Според него голяма част от членовете на комисията смятат, че „е идеално двамата премиери да получат Нобеловата награда за мир“. Той обаче признава, че „слабата избирателна активност на референдума в Македония усложнява нещата, но нищо не е изключено“.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Демерджиев: Ще използвам всички средства на държавата срещу насилието над деца

Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…

преди 50 минути
  • България

Бойко Борисов назначи Димитър Вучев за координатор на ГЕРБ-София

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…

преди един час
  • България

МЗХ започва самолетно заснемане за обновяване на данните в СИЗП

Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…

преди един час
  • България

Петима тийнейджъри остават в ареста за случая на Младежкия хълм в Пловдив

Адвокатите на двете момичета, обвинени по случая със смъртта на 37-годишния Георги Кузев на Младежкия…

преди 2 часа
  • България

Башар Асад е осъден задочно на смърт от сирийски съд

Бившият сирийски президент Башар Асад е осъден задочно на смърт от сирийски съд за престъпления…

преди 2 часа
  • България

Българка почина след инцидент в морето край Кавала

65-годишна българска гражданка е починала след инцидент в морето на плажа Амолофи в община Пагайо,…

преди 2 часа