Свят

Арестуваните журналисти ще си търсят правата в съда

В момента, в който отидохме на мястото на сигнала в Радомир, от храстите излязоха полицаи с оръжия.

Ще си потърсим съдебна отговорност.

Това заяви журналистът от „Биволъ“ Димитър Стоянов в предаването „Тази събота“ по БТВ.

„Правихме журналистическо разследване. В една европейска държава, след като сме доказали, че сме журналисти това поведение е недопустимо“, допълни арестуваният румънски журналист Атила Биро.

„За какво да се извиня? Предполагам, че имате мнението, че журналистите имат повече права от другите граждани. Тези журналисти се намираха в район на местопроизшествие. Служителите, които са били там не са знаели кои са, затова не дължа на никого извинение“, категоричен бе директорът на ГДБОП Ивайло Спиридонов.

„Вчера се извиних на главният редактор на „Биволъ“ Атанас Чобанов. Обадих се по чисто човешки подбуди“, допълни още Спиридонов.

По думите на Спиридонов е бил направен таен полицейски пост, който да причаква втората пратка с чували, но на уговореното място се появили двамата журналисти.

„Аз ги поздравявам за това, което са направили, но те трябва да изпълняват законите на страната ни „, каза шефът на ГДБОП.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

От 1 юли пенсиите се осъвременяват, средният размер става 543 евро

От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…

преди 52 минути
  • България

България е сред петте най-евтини държави в Европа по потребителски цени

България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…

преди един час
  • България

ГЕРБ критикува Бюджет 2026 за по-висок дефицит и дълг

Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…

преди 2 часа
  • България

Гореща вълна и летни бури ни очакват до началото на юли

През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…

преди 2 часа
  • България

От август поскъпват цигарите и винетките, максималният осигурителен доход се вдига до 2300 евро

От август в България предстои поскъпване на цигарите и винетките, както и промени в осигурителните…

преди 2 часа
  • България

Растителните заместители често са по-преработени и съдържат повече добавки от животинските продукти

Все повече потребители избират растителен начин на хранене по здравословни и етични причини. Ново проучване…

преди 3 часа