Снимка: Илюстративна
Гръцките власти задържаха 8 български граждани, участвали в канал за продажба на бебета.
Местната полиция е работила по случая месеци наред. Подставени лица са се свързали с участници в схемата и са поискали да закупят българско бебе.
Сделката е направена в жилище в центъра на Атина. Гръцкото семейство под прикритие е трябвало да плати 18 хиляди евро, за да получи бебе на 4 дни, което преди това е преминало медицински преглед.
По време на спецоперацията в петък са арестувани петима жени и трима мъже с българско гражданство. Смята се, че три от жените са родили съвсем наскоро. Четвъртата е била в напреднала бременност, а петата – 35-годишна жена, е играела ролята на посредник между купувачите и родилките.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Leave a Comment