Любопитно

Луцифер спаси стопанина си от огнен ад

Куче, кръстено на падналия ангел Луцифер спаси стопанина си от огнен ад, съобщава ЮПИ.

Собственикът на четириногия спасител Лари Мур бил заспал на стол във всекидневната, когато в дома му в Хътчинсън, Канзас, през нощта неочаквано избухнал пожар. Тъй като противопожарните сензори в къщата му не функционирали, Мур смята, че без намесата на Луцифер е щял да изгори жив.

„Той скочи в скута ми и ме събуди. Когато се огледах наоколо, видях, че къщата гори. Ако не беше Луцифер, можеше и да не оцелея. Всичко се случи толкова бързо“, разказва мъжът, цитиран от БТА.

Стопанинът е успял да излезе от горящия си дом невредим заедно с Луцифер и другото си куче, въпреки че се е „нагълтал“ с дим, докато се е връщал в опит да спаси лични вещи. Според местната пожарна служба причина за пожара са неизправни кабели.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 6 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 6 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 7 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 7 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 7 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 7 дни