Земетресение с магнитуд 6,4 по скалата на Рихтер разтърси индонезийския остров Ломбок. Епицентърът е на дълбочина от 7 километра.
Има жертви и разрушения, съобщи официалният представител на Агенцията за борба с природните бедствия в страната.
„Има жертви и пострадали, а сгради са унищожени“, написа той в Тwitter.
Точният брой на мъртвите все още не е известен. Ройтерс публикува данни за най-малко три жертви на бедствието.
Индонезия, архипелаг на хиляди острови, е разположена върху т.н. „Тихоокеански огнен пръстен“ – зона на засилена сеизмична активност.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment