Снимка: БТВ
Проблемът с димящото сметище край Кочериново остава сериозен и вече притеснява и жителите на Благоевград.
Въпреки намесата на пожарни екипи, то не може да бъде изгасено изцяло.
Трети ден сметището край Кочериново тлее. Вятърът разнася задушлив дим, който стига до Благоевград. Пожарните екипи не могат да се справят сами, затова се наложи да бъде включена земеделска техника.
На всеки сигнал за нови пламтящи огнища се отзовават от пожарната.
„Трудно е, защото слоят на отпадъците е много дебел. Има много найлон, пластмаса, трудно се гаси с вода, разчитаме повече на верижната машина да помогне за приключване на произшествието”, обясни Иван Топовичарски от РСПБЗН – Рила.
Рано сутринта се включи земеделска техника. „Пътят към депото ще бъде затрупан със земни маси, ще се осъществява и ежедневен контрол за нови запалвания, както и ще следим за нерегламентирани замърсявания в района на депото”, обясни Любка Йорданова, зам.- кмет на община Кочериново.
Следи се и дали вятърът ще довее дима над магистрала „Струма” и има готовност за пренасочване на трафика.
Въпреки оплакванията на хората, официалното становище на екоинспекцията е, че опасно замърсяване на въздуха няма.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Със затоплянето на времето кърлежите активизират дейността си, а май се очертава като пикова месечна…
Пазарът на хранителни стоки в България тази седмица показва разнопосочни движения. Повечето зеленчуци поевтиняват на…
Политическата сцена в България навлиза в решаваща фаза с очакваното връчване на първия мандат за…
Около 13:10 часа днес е подаден сигнал за тежък пътен инцидент. Катастрофа с три леки…
Югозападна България отново е засегната от неочаквано застудяване. Жълт код за ниски сутрешни температури и…
През изминалото денонощие огнеборците в страната са реагирали на 82 сигнала за произшествия и са…
Leave a Comment