Снимка: Илюстративна
Учени изследваха най-дълбоките слоеве с помощта на звукови вълни и забелязаха, че на някои места сигналът е много по-бърз.
Сравнявайки всички възможности, те заключиха, че са се натъкнали на находища на диаманти от гигантски мащаб.
Това съобщиха световните медии. Според груби изчисления по обменния курс за деня на диаманта става въпрос за приблизително 20 септилиона долара – число с 25 нули. Да се стигне до това съкровище обаче едва ли някога ще е възможно.
Тези залежи на диаманти са открити на дълбочина от около 200 километра и няма технология, която ще поправи пробитите дупки. В същото време най-дълбокото сондиране някога е Колския свръхдълбок сондаж в Русия. За да се достигне дълбочина от 12 километра и 200 метра, били необходими 20 години.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Метеорологичните служби прогнозират за утре преобладаващо слънчево време и значително затопляне. В ниските части на…
Първата половина на август ще премине при силно засушаване и температури над обичайните за сезона,…
От днес, 1 август 2026 г., влизат в сила нови цени на винетните такси за…
Централната избирателна комисия е в пълна готовност за президентските избори на 25 октомври. Това заяви…
Първият американски самолет цистерна вече е на територията на България, след като кацна успешно в…
Победителката в тазгодишното издание на „Евровизия“ Дарина Йотова – Дара изрази подкрепа за София като…
Leave a Comment