Властите в САЩ разследват стотици случаи на заразяване с циклоспороза, част от които по всяка вероятност са свързани с посещения на веригата за бързо хранене „Макдоналдс“, съобщават здравните служби на щатите Илинойс и Айова.
90 души са се разболели в Илинойс от средата на май, а в съседна Айова броят им е 15 от края на юни. Властите в Илинойс отбелязват, че „предварителното разследване установи връзка с консумацията на салати, приготвени за веригата „Макдоналдс““.
Здравните служби подчертават, че представители на „Макдоналдс“ им оказват пълно съдействие и са поели ангажимент да извадят от менюто салатите, за които има съмнения.
През последните няколко години в САЩ бяха регистрирани множество случаи на заразяване с циклоспороза след консумация на зеленчуци или малини.
Здравните служби в Илинойс успокояват хората, че болестта „не се предава от човек на човек“. Симптомите обикновено се проявяват седмица след заразяването. Към тях спадат: диария, отпадналост, липса на апетит, гадене и температура.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Свлачището, което разруши пътя между Смолян и Пампорово и отнесе 5 декара земна маса и…
Празничните дни около Гергьовден ще донесат силен трафик по основните пътни артерии в страната. Според…
Мъж е сложил край на живота си с въздушна пушка в Карлово, съобщава „Блиц“. Инцидентът…
България е изправена пред нужда от сериозни промени в публичните финанси, след като Фискалният съвет…
Коалицията „Демократична България“ обяви, че ще внесе в Народното събрание проект за решение за създаване…
Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот край Ябланица. Инцидентът е станал…
Leave a Comment