Германия е готова да изпрати гранични полицаи за външните части на съюза и по-специално – в България.
Целта е ограничаване на мигрантите.
Новината идва от канцлера Ангела Меркел, в изпратено до лидерите от нейната коалиция писмо, съобщи NOVA.
В същото време стана ясно, че 14 държави са готови да приемат обратно мигранти, пристигнали първо на тяхна територия. България не е сред тях. Позицията на нашето правителство остава непроменена.
Премиерът Борисов припомни,че Европа все още не е изпълнила и финансовото си споразумение с Турция.
„Много ясно казах, че е със задна дата ние не можем да приемаме мигранти, защото не сме виновни, че сме последни. И аз си мислех,че след като сме се спогодили с толкова труд сега ще се работи, за няма да дискутираме пак. Ако някой има нужда от тези мигранти – да ги вземе, ако не защо ние, трябва да бъдем наказани. На първо место са ми българите, много съм европеец, но българите са ми на първо място, ако натискът е такъв. Няма да е честно”, подчерта премиерът.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Свлачището, което разруши пътя между Смолян и Пампорово и отнесе 5 декара земна маса и…
Празничните дни около Гергьовден ще донесат силен трафик по основните пътни артерии в страната. Според…
Мъж е сложил край на живота си с въздушна пушка в Карлово, съобщава „Блиц“. Инцидентът…
България е изправена пред нужда от сериозни промени в публичните финанси, след като Фискалният съвет…
Коалицията „Демократична България“ обяви, че ще внесе в Народното събрание проект за решение за създаване…
Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот край Ябланица. Инцидентът е станал…
Leave a Comment