Снимка: meydan.tv
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган определи руския президент Владимир Путин и себе си като най-опитните политици в Общото събрание на ООН.
Той заяви това в публикувано снощи интервю за турската телевизия, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
„Ще го кажа пределно ясно, към момента в Общото събрание на ООН има само двама наистина опитни политици, възможно е да има и други, но не си спомням: това сме Путин и аз. Защото и двамата сме били както премиери, така и президенти, постигнали сме доста, но напред има още много задачи“, каза той в интервюто, видеозапис от което беше публикувано на страницата на телевизията в „Туитър“.
Ердоган отбелязва и добре урегулираното сътрудничество на Турция с Русия по сирийския въпрос.
Той посочва, че „специалните отношения“ с Путин и тесните контакти между външнополитическите ведомства на двете страни са помогнали да бъде постигнат напредък в тази сфера, в частност да бъдат организирани междусирийските преговори в Сочи миналата година.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…
Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…
След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…
През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…
Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…
Leave a Comment