Категории България

Очаква ли ни нов потоп тази седмица

Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево.

По-значителна облачност ще има преди обяд над Западна България, а след обяд над планинските райони – купеста и купесто-дъждовна, но само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 26° и 31°, в София – около 26°, съобщава bTV.

Снимка: bTV

По Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 27° – 29°. Температурата на морската вода е от 23° по северното до 26° по южното крайбрежие. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Снимка: bTV

Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури, които до края на деня ще отслабнат и спрат. Ще духа умерен, по билата временно силен, североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 м – около 19°, на 2000 метра – около 12°.

В сряда ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места в равнините и котловините ще се образува мъгла. След обяд над планинските райони в Западна България ще се развие купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 27° и 32°.

В четвъртък ще бъде предимно слънчево. Късно следобед над Северна България и планинските райони ще се развие купеста облачност и на места ще превали и прегърми.

В петък под влияние на добре изразен студен атмосферен фронт над Западна и Централна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. В отделни райони валежите ще са интензивни. Очакват се градушки. Повече слънчеви часове и с по-високи температури ще бъде в Източна България. С умерен и временно силен северозападен, а в източните райони – северен, вятър ще нахлува хладен въздух и температурите ще започнат да се понижават.

През почивните дни въздушната маса ще е неустойчива. На много места ще има валежи и гръмотевични бури. Запазват се условията за локални интензивни валежи и градушки. Захлаждането ще продължи.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

До края на юли се редуват летни дни, захлаждане и валежи

В последните дни на юли в България се очаква редуване на нормални летни температури с…

преди 24 минути
  • България

МВР започва засилени проверки на товарните автомобили в цялата страна

Вчера Главният секретар на Министерството на вътрешните работи издаде разпореждане за незабавни и засилени контролни…

преди 55 минути
  • България

Двама загинаха при катастрофа край Дупница, тирът не е нарушил закона

От МВР потвърдиха, че товарният автомобил, в който се удари лека кола в събота край…

преди 3 часа
  • България

Млад шофьор се обърна по таван след рязко спиране пред камера за скорост

В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…

преди 20 часа
  • България

Следобедни валежи и гръмотевици на много места, температурите до 34°

Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…

преди 21 часа
  • България

Засилват контрола на товарните автомобили с общи проверки на полиция и „Автомобилна администрация“

Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…

преди 21 часа