Испания и Португалия не успяха да се победят в зрелищен двубой

27

Снимка: Reuters

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик, благодарение на който Португалия стигна до зрелищно 3:3 с Испания в двубой от група „B“ на Мондиал 2018.

Пред 45 000 зрители на стадиона в Сочи Португалия взе ранен аванс. Още във 2-ата минута звездата и капитан на „мореплавателите“ – Кристиано Роналдо навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Начо. Реферът Джанлука Роки отсъди дузпа, превърната в гол от №7 на Португалия – 1:0.

Испанците реагираха и в 24-ата минута Диего Коста се пребори с Пепе, залъга трима бранители на Португалия и с мощен шут в долния десен ъгъл изравни резултата в Сочи – 1:1.

В добавеното време на първата част испанския страж Де Хеа допусна кошмарна грешка и подобно на Лорис Кариус от „Ливърпул“ във финала на Шампионската лига остави топката да мине през ръцете му. Ударът бе на Кристиано Роналдо, а резултатът стана 2:1 за португалците.

„Ла Роха“ обаче отново отвърна бързо на удара. Тимът на Фернандо Йеро бе по-активен след почивката и в 55-ата минута Диего Коста бе точен отново. Нападателят на „Атлетико“ Мадрид завърши заучена комбинация. Давид Силва и Коке изпълниха непряк свободен удар, Силва прати топката към далечната греда, където Бускетс я отклони с глава към Коста. От близка дистанция за тарана бе по-трудно да пропусне, отколкото да отбележи – 2:2.

Три минути след това Начо се реваншира за дузпата срещу Роналдо и с фантастичен удар отдалеч с десния крак матира вратаря Руи Патрисио.

В 88-ата минута обаче отново гениалният Кристиано Роналдо бе точен. Нападателят на „Реал“ Мадрид изпълни прекрасно пряк свободен удар и изравни – 3:3.

Така иберийското дерби завърши без победител, като за двата тима предстои по-лесното, поне на хартия – двубои с Иран и Мароко.

Състави:

Португалия: (4-4-2): Руи Патрисио – Седрик Соареш, Пепе, Жозе Фонте, Рафаел Герейро – Уилиям Карвальо, Жоао Моутиньо, Бруно Фернандеш, Бернардо Силва – Гонсало Гедеш, Кристиано Роналдо

Испания: (4-2-3-1): Давид де Хеа – Начо Фернандес, Серхио Рамос, Жерар Пике, Жорди Алба – Коке, Серхио Бускетс, Давид Силва, Андрес Иниеста, Иско – Диего Коста