Снимка: Reci.ba
След подписването на споразумението за името на Македония, Солун и Скопие ще си разменят статуи, съобщава атинският вестник „Та неа”, като се позовава на информация от гръцкото правителство.
Ако размяната не се осъществи, на статуите ще се поставят информационни надписи, от които ще става ясно, че са символи на гръцката култура, предава bTV.
Такъв пример е статуята на Конника (Александър Велики) на централния площад в Скопие. Информационният надпис ще уточнява, че тя отнася за елинистическия период и символизира дружбата между Гърция и Македония.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment