Свят

Авиокомпанията е осигурила нови билети и престой в хотел за пътниците, блокирани на летището в Рим

Снимка: Pixabay

Консулът на Република България в Рим, е оказал съдействие на българските граждани, които бяха блокирани на летището в Рим, за осъществяване на връзка с летищните власти и съответна логистика.

От полета са останали около 70 души в по-голямата си част българи и малка група чужденци, съобщиха от Министерството на външните работи за „Нова Вест“. Някои от българските граждани (група от около 8 души), са тръгнали към гара „Термини” и са информирали, че са решили да отидат във Флоренция, откъдето да търсят алтернативни варианти. Друга малка група се е отправила към летище ,,Фиумичино‘‘, с цел да си закупи билети за други авиокомпании.

До момента в Рим е останала група от около 35 български граждани, които са настанени в хотел.

Авиокомпания ,,Райън еър‘‘ им е издала нови билети за полети на дати 10 и 11 май. Авиокомпанията им гарантира една нощувка, за да им бъдат заплатени следващите нощувки до датите на полетите, според регламента на самата авиокомпания, трябва всеки ден да се заявяват в листата на чакащите на гишето на ,,Райън еър‘‘ на летището. Така има вероятност някои от тях да заминат и по-рано.

Посолството на Република България в Рим прави опити да съдейства за намирането на бус на изгодна цена, който компактно да извозва българските граждани до летището всяка сутрин до датите на полетите им, тъй като ,,Райън еър‘‘ не осигурява транспорт.

Българското посолство в Рим следи развитието на ситуацията, остава на разположение и е в постоянен контакт с намиращите се на летището наши сънародници, както и с летищните служби.

Напомняме, че по-рано днес, десетки български граждани бяха блокирани на летище ,,Чампино‘‘ в Рим, след като полет на авиокомпания „Райън еър“ е бил отменен поради гъста мъгла.

Български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за техни близки, могат да го направят на дежурните телефони за спешни случаи на българското посолство в Рим:

За контакт:

Телефон: +39 06 322 4640 и +39 06 322 4643
Факс: : +39 06 322 61 22 и +39 06 3224656

Дежурен телефон в извън работно време:

+39 06 322 4640 и +39 06 322 4643

Права на пътуващите със самолет:

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_bg.htm

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Силно земетресение в Гърция беше усетено в България, очакват се вторични трусове

Силно земетресение разлюля Гърция и беше усетено в почти цяла България. Последваха вторични трусове, като…

преди 12 минути
  • България

Български пощи и Turkish PTT разширяват сътрудничеството за доставки в електронната търговия

Мениджмънтът на „Български пощи“ и Turkish PTT Corporation проведе среща, на която двата национални пощенски…

преди 27 минути
  • България

26 март: Съборът на Архангел Гавраил и имен ден за Габриел, Габриела и Гаврил

На 26 март имен ден празнуват Габриел, Габриела, Габи, Гавраил, Гаврил, Гавраила и Гаврила. Денят…

преди 42 минути
  • България

DaTSCAN временно липсва в болниците заради проблеми с доставките

Ключов разтвор, използван при допамин транспортна сцинтиграфия за диагностика на болестта на Паркинсон и различни…

преди 57 минути
  • България

Танкер за суров петрол „Алтура“ е ударен от дрон в Черно море край Босфора

Рано тази сутрин танкер за суров петрол беше атакуван с морски и въздушен дрон в…

преди един час
  • България

15-годишен мотоциклетист карал на задна гума до детска площадка в Костинброд

Вчера жителка на Костинброд подала сигнал в полицията, че в района на детска площадка водач…

преди един час