Снимка: EPA
Най-малко 13 деца са убити, а пет други са ранени, след като влак се сблъска днес с малък училищен автобус в северна Индия, предаде БГНЕС.
Учениците, всички на възраст под 10 години, пътували към училището си в щата Утар Прадеш, когато пътнически влак се сблъсква с автобуса на неохраняем железопътен прелез.
Ударът вдигнал автобуса на няколко метра във въздуха, убивайки 10 деца, съобщи за АФП областният медицински инспектор Акилеш Кумар Сингх. „Три деца са откарани в болницата с наранявания и пет са в критично състояние“, добавил той.
Местната телевизия показа кадри на десетки местни жители, които се опитват да спасят децата от автобуса.
В Индия се намират едни от най-смъртоносните пътища в света, като отнемат живота на повече от 150 000 души всяка година.
По-рано този месец 23 деца и четирима възрастни бяха убити, след като водач загуби контрол над училищен автобус и той потъна в пролом, дълбок 100 метра на север от Делхи.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment