Снимка: GettyImages
Рублата загуби повече от 3 процента от стойността си в първия работен ден след поредните финансови санкции, наложени на Русия от Съединените щати.
В късния следобед щатският долар се разменяше за 60 рубли – най-високата му стойност от ноември миналата година, съобщи БНР.
Водещите руски компании също бяха засегнати от наказателните мерки на Вашингтон. Индексът на Московската борса се свлече с повече от 9 процента, а калкулираният в долари РТС – с 11 на сто. Най-много пострада компанията за производство на алуминий „Русал“, притежавана от Олег Дерипаска. Нейните акции загубиха днес над половината от стойността си.
Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им заради новите американски акции. Това показват изчисленията на сп. „Форбс“, цитирани от ТАСС. Най-много е загубил шефът на алуминиевия гигант „Русал“ Олег Дерипаска – 1 милиард и 300 милиона долара. Следват го Владимир Потанин и Виктор Векселберг – с по около 1 милиард долара загуби.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
В последните дни на юли в България се очаква редуване на нормални летни температури с…
Вчера Главният секретар на Министерството на вътрешните работи издаде разпореждане за незабавни и засилени контролни…
От МВР потвърдиха, че товарният автомобил, в който се удари лека кола в събота край…
В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…
Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…
Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…
Leave a Comment