Снимка: reuters
Вече е факт първият непрекъснат редовен полет между Австралия и Великобритания.
Самолетът „Боинг 787-9 дриймлайнър“ на австралийската авиокомпания „Кантас“ (Qantas) с 200 пътници на борда и 16-членен екипаж излетя от Пърт в 18:50 ч. местно време и 17 часа по-късно кацна на лондонското летище „Хийтроу“, съобщава BTV.
Полетите между Австралия и Великобритания досега продължаваха четири дни и включваха седем междинни кацания.
За да се намали неудобството от дългия полет, самолетът е снабден със специални системи за подобряване качеството на въздуха и намаляване нивата на шум.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
От 1 юли влизат в сила промени в пенсионната система, които засягат милиони българи. Част…
38-годишен мъж е задържан във Видин, след като сам е подал сигнал на телефон 112,…
Министерският съвет одобри проекта за държавен бюджет за 2026 година. Това е първият бюджет, изготвен…
Движението за права и свободи (ДПС) сезира Софийската градска прокуратура за твърдения за незаконно подслушване…
След кратко захлаждане в началото на юли България се подготвя за нова и по-интензивна гореща…
От 1 юли 2026 г. имунизацията срещу варицела влиза в задължителния календар за детските ваксинации…
Leave a Comment