Снимка: indianexpress.com
Най-малко 40 души са загинали, а 23 са ранени при катастрофата на бангладешкия пътнически самолет на летището в Катманду, предава агенция Франс прес.
„31 души са загинали на място, а девет умират в болницата в Катманду“, съобщи полицейският говорител Манодж Неупан. Той допълни, че ранените са 23.
Припомняме, че пътнически самолет на бангладешката компания US-Bangla се разби при опит за кацане на летището в Катманду. Самолетът е излязъл от пистата, докато е извършвал кацането. На борда му е имало 67 пасажери.
Към 12:05 българско време е потвърдено, че 17 пасажери вече са спасени.
По график самолетът е трябвало да кацне в 10:35 часа. Полетът е идвал от столицата на Бангладеш – Дака.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment