Свят

ЕП призовава държавите, нератифицирали Истанбулската конвенция, да го направят

Снимка: ecgassociation.eu

Европейският парламент ще призове днес държавите-членки на ЕС, които не са ратифицирали Истанбулската конвенция, да го направят.

17 държави от Евросъюза до сега са приели документи за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие.

След разгорещен дебат и критики от страна на БСП, патриотите и президента Румен Радев, българското правителството оттегли Истанбулската конвенция с мотива, че в обществото няма консенсус по нея.

Според Европейския парламент конвенцията е най-подробното международно споразумение за борба с насилието на жени. Тя беше приета от Съвета на Европа през 2011 година, влезе в сила през август 2014 и беше подписана от Европейския съюз през юни 2017 година, отбелязва БНТ.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 4 часа
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 5 часа
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди 5 часа
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 7 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 7 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 7 часа