Лондонският таблоид „Метро“ предупреждава, че бягащата пътека предизвиква най-много травми във фитнес салона и този уред трябва да се ползва с повишено внимание.
Вестникът цитира американско национално изследване, според което джогингът, спринтовете, а дори и ходенето по движещата се лента предизвикват всяка трета травма във фитнес клуба. Инцидентите обикновено завършват с шиниране на пищялите, с фрактури и наранявания на колянната става, пише Дарик.
Споменатите травми най-често се дължат на липсата на предварително загряване преди ползването на уреда. Много често спортуващите падат от бягащата пътека. На лентата не трябва да се предприемат никакви екстремни натоварвания, за да се опазим от наранявания.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment