Двама души бяха убити при престрелка в центъра на Цюрих – най-големия град в Швейцария.
Според полицията изглежда случаят няма никаква връзка с тероризма, предаде Ройтерс, цитирани от Дарик.
Полицаи веднага се отправили към сградата на централната гара, след като минувачи съобщили малко след обед, че са чули изстрели. Там те открили един мъртъв човек и друг тежко ранен, който малко по-късно починал.
Според полицията става въпрос за „престъпление, съпътствано от насилие“, но „ситуацията е под контрол и няма опасност за хората“. Повече подробности не бяха съобщени.
Репортер на Ройтерс видял две малки палатки, издигнати (от полицията) на отцепеното място на престъплението, намиращо се край офис на швейцарската банка Ю Би Ес (UBS).
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…
Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…
Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…
Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…
На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…
Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…
Leave a Comment