В периода 21-23 март 2018 г., във Великобритания, главният прокурор на Република България Сотир Цацаров ще участва в международна среща на главни прокурори от европейски страни на тема „Наказателно преследване на трафика на хора, съвременното робство, организираната имиграционна престъпност и принудителния труд в Европа“.
Срещата се осъществява в сътрудничество с Кралската прокуратура на Великобритания и Уелс. Поканата към г-н Цацаров е от ръководителя на Кралската прокуратура г-жа Алисън Сондърс, съобщиха за Нова Вест.
Събитието ще се проведе в конферентния център Wilton Park. Очаква се в закрит работен формат участниците да обсъдят законодателството в отделните страни, механизмите за подобряване на международното сътрудничество за противодействие на трафика на хора, както и формите на подкрепа и ефективна защита на жертвите на трафик.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Изкуственият интелект е използван за създаване на нови вируси за първи път, а изследователи предупреждават,…
Линейка в Румъния беше нападната с брадви, бухалки и камъни след подвеждащо видео в TikTok.…
Георги Кузев няма профил на лице с педофилски наклонности и това ще бъде доказано по…
В германската провинция Саксония отново се появиха „камъните на глада“ заради необичайно ниските нива на…
Тежка трагедия разтърси Ню Йорк в събота вечерта, когато моторна лодка се преобърна близо до…
Здравословното състояние на американския президент Джо Байдън отново привлече вниманието, след като синът му Хънтър…
Leave a Comment