България

Родители и учители отново на протест: Нека заедно дадем нов живот на образователната система

Снимка: Лора Стаматис

Родители и учители се събраха пред община София на протест под надслов „Не на насилието в детските градини и училищата”.

Те се обединиха около 14 искания на неправителствения сектор, сред които мандатност на директорите, по-високи заплати и по-ранно пенсиониране на преподавателите.

Въвеждането на видеонаблюдение е единствената мярка в краткосрочен план, която би показала какво се случва в детските градини, посочи пред камерата на bTV Антонина Кенова, която е част от Инициативния комитет за качествена образователна система.

Не искаме онлайн наблюдение. При инцидент искаме да може да се върне записът и да стане ясно какво се е случило„, подчерта тя.

Демонстрациите започнаха през уикенда в страната, а днес е организиран митинг в София. В събота на улицата излязоха майките и бащите от Бургас, а в неделя – родителите във Варна, Пазарджик и Плевен.

Родителското недоволство ескалира след случая на учителска агресия в детска градина „Брезичка“ в Бургас. Скоро след това се появи информация за подобни случаи в Плевен и Враца.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

България подготвя неонатален скрининг за над 30 редки метаболитни болести

Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…

преди 6 часа
  • България

Обвиняем за смъртта на полицай се призна за виновен в СГС

Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…

преди 7 часа
  • България

Дунав мост при Русе отваря и двете ленти за Великденските празници

„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…

преди 7 часа
  • България

Мъж загина при катастрофа на Подбалканския път между Долно Сахране и Дунавци

Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…

преди 7 часа
  • България

Българските череши може да станат най-скъпите в Европа

Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…

преди 7 часа
  • България

САС потвърди задържането на гражданин на ОАЕ, издирван за екстрадиция

На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…

преди 8 часа