Жена почина, а 73 души са откарани в болница заради подозрения, че са заразени с антракс в черноморската провинция Трабзон на 10 февруари.
Преди няколко дни умря Фатма Чакрир. От болницата съобщиха, че е починала от антракс, пише daily.news.quwa.org.
Една крава бе диагностицирана с антракс в Акабат миналата седмица по време на медицински преглед. Собственикът на животното съобщава, че е заклал заразената крава и е разпространявал месото на своите съседи.
„Всички необходими мерки са предприети от съответните институции. Някои от нашите граждани са консумирали от месото и са се разболели“.
Междувременно шефът на квартала Агачели, Юкел Алтин, заяви, че все още не е наложил карантина.
Има подозрения, че може да има инфекция с антракс. Резултатите от лабораторните изследвания все още не са излезли.
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment