България

Майката, захвърлила новороденото си бебе: То беше мъртвородено

Снимка: bTV

Детето беше мъртвородено. Това съм казала на полицията. Изпитвах огромни болки. Казала съм пред полицаите как и какво е станало всичко.

Това каза пред bTV Атанаска, която онзи ден изхвърли новороденото си бебе във външна тоалетна, в къща в село Радовене.

Тепърва по случая започват разследване на компетентните органи и дали е имало насилие и убийство. Атанска е от Пазарджишко и се е запознала по интернет с Миглен, с когото заживяла на семейни начала в селото. Именно той е уведомил кмета на селото за станалото, след като видял приятелката си в кръв. Атанаска твърди, че е била бременна в четвъртия месец. На място е пристигнала полиция и спешната помощ, както и служители от Агенцията за закрила на детето. Жената има 4-годишно дете от друг мъж, което сега е настанено в социална институция.

Аз нямам никаква вина за станалото. Има си закони. Казал съм каквото знам на полицаите. Умните хора ще решават какво е станало. Не знам дали ще мога да й простя„, каза самият Миглен. „Семейството не е лошо. Нея не я познавам. Тя е отскоро тука с Миглен. Иначе се уважаваха. Ходиха на кафе заедно. Не знам в кой месец е била бременна. Не са лоши хората. Разбират се. Всички ги уважаваха. Ние разбрахме, че нещо става, когато дойде полицията, пожарната, линейката. Аз изобщо не съм разговарял с нея„, разкри съсед от селото.

 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Слънце и жеги до 34 градуса, следобед са възможни бури и градушки

Според Националния институт по метеорология и хидрология днес, 27 май, времето ще бъде предимно слънчево…

преди 8 минути
  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 13 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 13 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 13 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 13 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 14 часа