България

Преди 6 години на тази дата – наводнението в село Бисер

Днес се навършват 6 години от трагедията в село Бисер. На 6 февруари 2012 г. заради скъсаната стена на язовир Иваново селото беше залято от 3-метрова вълна.

Загинаха 6 души в Бисер и общо 10 в региона. Стотици къщи в селото останаха под вода. 55 от тях бяха съборени. Досега са възстановени едва 34 от тях, а за останалите средства няма.

Единственият обвиняем за потопа е тогавашният областен управител на Хасково Ирена Узунова, тъй като язовирът е бил с неустановена собственост и тя е трябвало да вземе мерки. В същото време жители на селото вече осъдиха община Харманли.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

България подготвя неонатален скрининг за над 30 редки метаболитни болести

Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…

преди 13 часа
  • България

Обвиняем за смъртта на полицай се призна за виновен в СГС

Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…

преди 13 часа
  • България

Дунав мост при Русе отваря и двете ленти за Великденските празници

„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…

преди 13 часа
  • България

Мъж загина при катастрофа на Подбалканския път между Долно Сахране и Дунавци

Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…

преди 14 часа
  • България

Българските череши може да станат най-скъпите в Европа

Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…

преди 14 часа
  • България

САС потвърди задържането на гражданин на ОАЕ, издирван за екстрадиция

На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…

преди 14 часа