Монтана на исторически четвъртфинал по волейбол в Европа

259

Мъжкият волейболен отбор на Монтана продължава да пренаписва клубната си история, като се класира за четвъртфиналите в третия по сила евротурнир – Challenge cup, елиминирайки гръцкия Фойникас (Сирос) с Боян Йорданов в редиците си.

Волейболистите, водени от Даниел Пеев отстъпиха при гостуването си в Гърция с 2:3 (31:29, 22;25, 25:23, 22:25, 12:15), но след успеха с 3:1 гейма в първия мач у дома, продължават в следващия етап на турнира, пише Nova.

С най-голям актив за монтанчани бе Аспарух Аспарухов завършил с 14 точки (2 блокади). Съотборникът му Кирил Клетс добави 13 (3 аса), а Борис Наков записа 12 (1 ас, 4 блокади) за Монтана. За домакините Боян Йорданов отново бе най-резултатен с 19 точки (2 аса).

В следващия кръг тимът на Монтана ще срещне турския Малие Мили Пиянго (Анкара), който с две победи отстрани Строител (Минск).