Снимка: Twitter
Повече от 500 души бяха евакуирани заради пожар в училище в град Соснови Бор в Улан Уде, столицата на руската република Бурятия, където тийнейджър с брадва нападна ученици и учителка и предизвика пожар, съобщи БГНЕС.
При пожара никой не е пострадал от отравяне и изгаряния. Според регионалното министерство на здравеопазването са били ранени четирима души, включително самият нападател. Те са хоспитализирани.
Град Соснови Бор се намира на 20 километра от централната част на столицата на Бурятия Улан Уде. До 2011 г. градът е включен в списъка на затворените за посещение селища на въоръжените сили на Руската федерация.
На територията на Соснови Бор се намира военна болница, клиника, спортен център, средно общообразователно училище и две детски градини. В населено място живеят повече от 8000 души.
България се подготвя за продължителен период на високи температури, предупреди климатологът проф. Георги Рачев в…
Вторник, 4 август, ще бъде предимно слънчев и горещ. Според прогнозата на Националния институт по…
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Leave a Comment