Снимката е илюстративна
Десет души загинаха при пожар, избухнал тази сутрин в цех на обувна фабрика в руската Новосибирска област. Това съобщиха днес служби на министерството на извънредните ситуации, предаде ТАСС, цитирана от БТА и NOVA.
В хангара, където са разположени производството и складът, са открити 10 тела на загинали, каза източник от спасителните служби. По предварителни данни всички те – граждани на Китай и на Таджикистан, са работели в производството или в склада. Още не се знае колко души са се намирали в помещението при избухване на пожара в местното с. Чернореченский.
В хангара са се запалили материали за производство на обувки и готова продукция, които отделят много токсичен дим, отбелязва агенцията.
Пожарът, обхванал 2000 кв. метра, на практика е потушен, на мястото работят криминалисти и психолози. Въздушните проби не показаха надхвърлящи нормите концентрации на вредни вещества в обитаемата част от района, информира министерството на извънредните ситуации.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment