България

Съдийски син се размина от наказание за отглеждане на коноп и ухапване на полицай

Снимка: 168часа

Синът на съдията от Върховния касационен съд (ВКС) Евгений Стайков – Марк е невинен по обвинения, че отглеждал 115 гр коноп и че ухапал ченге.

Присъдата е на апелативните съдии в София Маргаритка Шербанова. Александър Желязков и Петър Гунчев, предава 24chasa.bg.  Те отмениха 2-годишното условно наказание и парична глоба от 5 хил. лв., наложени на Марк на първа инстанция.

Според прокуратурата на 12 февруари 2015 г. Марке причинил леки телесни повреди на двама полицейски служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ към столичното 7 РУ, които изпълнявали служебните си задължение по повод задържането на Марк по линия на наркоразпространение. Трима от тях позвънили на вратата на апартамента на Марк в жк. „Младост“. Той се приближил и попитал кой го търси. Полицаите му отговорили: „Полиция, отвори“.

Когато Стайков открехнал вратата, първият от униформените се легитимирал със служебната си карта. В този момент обаче бил ударен два пъти с юмрук в лицето от Марк, казва още прокуратурата. Започнал сблъсък между полицаите и Марк, при който съдийският син захапал един от служителите на МВР по дясната ръка.
Съдът обаче не намери достатъчно доказателства за тези обвинения.

Един от сочените за жертви полицаи е Александър Цонев, задържан за рекет и разпространение на дрога в жк. Младост през октомври т.г. при акция на спецпрокуратурата. Свидетел по делото бе колегата на Станев и арестуван заедно с него – Евджевит Осман. Присъдата на Марк може да бъде оспорена пред Върховния касационен съд.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

18-годишен задържан за убийството на чичо си в Странско

18-годишен младеж е задържан от полицията по подозрение, че е убил 24-годишния си чичо в…

преди 2 часа
  • България

Военните: Падналият дрон край „Кардам“ най-вероятно е примамка „Майя“

Инцидент с паднал дрон в района на бившия гранично-контролно-пропускателен пункт „Кардам“ наложи спешни действия от…

преди 2 часа
  • България

Шофьор на автобус гледа TikTok зад волана, уволнен е след проверка

Кратка разходка с автобус се превърна в кошмар за пътници, които заснеха как шофьорът управлява…

преди 4 часа
  • България

Шофьор на автобус гледа TikTok по време на курс и е уволнен след проверка

Кратка разходка с автобус се превърна в инцидент, след като пътници заснеха шофьора да управлява…

преди 4 часа
  • България

Температурни колебания и летни валежи очакват страната през седмицата

През предстоящата седмица времето в България ще се характеризира с температурни колебания и възможност за…

преди 6 часа
  • България

Камион навлезе в насрещното платно след спукана гума, шофьорка предотврати челен удар

Животът на няколко души е бил застрашен днес следобед при инцидент на Подбалканския път в…

преди 6 часа